Jobs › Companies › Optimal HR › Technical Support Agent (1st Level)

Sobre este puesto de Technical Support Agent (1st Level) en Optimal HR

Optimal HR · Presencial · Agios Ioannis Rentis, Attica, Greece
Esta oferta de empleo está en Greek.

Η Optimal, για λογαριασμό πελάτη της, ηγέτιδας εταιρείας στον κλάδο των τηλεπικοινωνιών, αναζητά Technical Support Agent (1st Level). Η θέση αφορά πλήρη απασχόληση, πενθήμερη εργασία με κυλιόμενες βάρδιες.

Ως Technical Support Agent (1st Level), θα έχεις κομβικό ρόλο στην παροχή πρώτου επιπέδου τεχνικής υποστήριξης στους πελάτες, διαχειριζόμενος τεχνικά αιτήματα και ζητήματα υπηρεσιών τηλεπικοινωνιών, με στόχο την άμεση αποκατάσταση και τη θετική εμπειρία πελάτη.

Τι θα κάνεις στην καθημερινότητά σου:

  •  Υποστήριξη οικιακών πελατών και μικρών επιχειρήσεων μέσω εισερχόμενων κλήσεων
  •  Πρώτη διάγνωση και επίλυση τεχνικών ζητημάτων
  •  Παροχή τεχνικών και λειτουργικών λύσεων σε προϊόντα και υπηρεσίες
  •  Καταγραφή και διαχείριση αιτημάτων σε συστήματα CRM
  •  Ενεργοποίηση και υποστήριξη υπηρεσιών

Τι φέρνεις μαζί σου:

  •  Προηγούμενη εμπειρία σε τεχνική υποστήριξη ή τηλεφωνικό κέντρο (θα εκτιμηθεί θετικά)
  •  Γνώση συστημάτων CRM
  •  Πολύ καλή γνώση Η/Υ (MS Office, Internet browsers)
  •  Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας (προφορικά και γραπτά)
  •  Αναλυτική σκέψη και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  •  Εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες και ενεργητική ακρόαση

Τι προσφέρουμε:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  •  Σύστημα επιβράβευσης μέσω επίτευξης στόχων
  •  Δομημένο και διεξοδικό πρόγραμμα εκπαίδευσης
  •  Φιλικό και υποστηρικτικό εργασιακό περιβάλλον
  •  Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης στον οργανισμό

Σχετικά με την Optimal:

Από το 2005, η Optimal προσφέρει εξατομικευμένες υπηρεσίες ανθρώπινου δυναμικού σε μεγάλους οργανισμούς, παρέχοντας ολοκληρωμένες λύσεις επιχειρηματικής υποστήριξης 360° μέσω των τμημάτων:

  • Talent Acquisition
  •  HR Strategy & Talent Development
  •  Learning & Development
  •  Workforce Management
  • Recruiting
  •  Outplacement

Η Optimal είναι εργοδότης ίσων ευκαιριών. Αξιολογούμε όλες τις αιτήσεις με βάση τα προσόντα και την εμπειρία, χωρίς διακρίσεις λόγω φύλου, ηλικίας, εθνικής καταγωγής, θρησκείας, αναπηρίας, σεξουαλικού προσανατολισμού ή οποιουδήποτε άλλου χαρακτηριστικού. Όλες οι αιτήσεις αντιμετωπίζονται με απόλυτη εχεμύθεια, σύμφωνα με την Πολιτική Προστασίας Δεδομένων της εταιρείας.

¿Listo para postularte en Optimal HR?
Postúlate en Optimal HR

Sobre Optimal HR

Since 2005, Optimal has provided unparalleled, bespoke HR services to large organizations and SMEs operating in the EMEA region. We pride ourselves on delivering a 360° business support platform to our clients through 6 service divisions:

  • Talent Acquisition
  • HR Strategy & Talent Development
  • Learning & Development
  • Workforce Management
  • Recruiting
  • Outplacement

Ver todos los empleos en Optimal HR →

Empleos similares

Optimal HR
Sales Advisor
Optimal HR
⚡ Postúlate pronto Ampelokipoi, Attiki, Greece Presencial
● Nuevo 👁 Visto ✓ Postulado hace 1d
Optimal HR
Senior Casualty Consultant
Optimal HR
⚡ Postúlate pronto Athens, Attica, Greece Presencial
● Nuevo 👁 Visto ✓ Postulado hace 1d
Optimal HR
Εκπρόσωποι Εξυπηρέτησης Πελατών Ενέργειας
Optimal HR
⚡ Postúlate pronto Athens, Attica, Greece Presencial
● Nuevo 👁 Visto ✓ Postulado hace 1d
Optimal HR
Client Support Specialist
Optimal HR
⚡ Postúlate pronto Agios Ioannis Rentis, Attica,... Presencial
● Nuevo 👁 Visto ✓ Postulado hace 4d
Optimal HR
Customer Service Agent
Optimal HR
⚡ Postúlate pronto Agios Ioannis Rentis, Attica,... Presencial
● Nuevo 👁 Visto ✓ Postulado hace 4d
Optimal HR
Business Administrator
Optimal HR
⚡ Postúlate pronto Athens, Attica, Greece Presencial
● Nuevo 👁 Visto ✓ Postulado hace 4d
Optimal HR
Casualty Consultant
Optimal HR
⚡ Postúlate pronto Athens, Attica, Greece Presencial
● Nuevo 👁 Visto ✓ Postulado hace 4d
Optimal HR
Client Support Specialist
Optimal HR
⚡ Postúlate pronto Thessaloniki, Central Macedoni... Presencial
● Nuevo 👁 Visto ✓ Postulado hace 4d
Optimal HR
Client Service Associate - English Fluent
Optimal HR
⚡ Postúlate pronto Athens, Attica, Greece Presencial
● Nuevo 👁 Visto ✓ Postulado hace 6d

Regístrate para recibir sugerencias adaptadas a los empleos que abres y las búsquedas que guardas.

Más empleos en Optimal HR

Ver todos los empleos en Optimal HR →

Postúlate ahora
🤖

Un momento — para

JobsRadar se creó para personas reales que están pasando un mal momento en su búsqueda de empleo — no para solicitudes automatizadas. Estás haciendo clic demasiado rápido y ahora estás bloqueado temporalmente.

Vuelve más tarde. Si de verdad estás buscando empleo, cuentas con nosotros — solo compórtate como una persona.

Catch your next role the second it’s posted.

Create a free account and we’ll watch the boards for you — the instant a job matches your search, it lands in your inbox or Telegram. No digging, no refreshing.

Create free account

Free forever · takes 30 seconds · already have one?

Toma ventaja en tu búsqueda de empleo.

Únete a nuestro canal de Telegram para lo que te ayuda a conseguir el puesto — referencias salariales, el pulso semanal del mercado y avisos de nuevas funciones. Sin spam, solo señal.

Únete al canal — es gratis